מהו בית חכם?

"בית חכם" הוא בית מגורים המצויד במספר מכשירים אשר מבצעים אוטומציה של משימות המטופלות בדרך כלל על ידי בני אדם. חלקם מובנים במבנה עצמו וחלקם נוספו מאוחר יותר, ובעלי בתים מפעילים אותם באמצעות יישומים, פקודות קוליות, אוטומציה או שימוש בבינה מלאכותית.

בית חכם  יכול לכלול קישור של כמה מוצרים שונים, כולל רמקולים, מצלמות, מחשבים, סמארטפונים, טאבלטים, טלוויזיות, מערכות אבטחה, מכשירים ועוד.

בית חכם

בתים חכמים - איך הם עובדים?

רוב הבתים החכמים משתמשים בחיווט חכם או ברשת ביתית ייעודית כדי לאפשר לחלקים שונים של הבית לתקשר עם מערכת בקרה מרכזית. טיימרים, מתגים וחיישנים משמשים כדי לקבוע מתי וכיצד מערכות אוטומטיות שונות צריכות לעבוד, וניתן ליצור 'סצנות' שונות, פקודות מאקרו ואירועים בכדי להפעיל פקודת לתרחישים שונים.

לדוגמא, כשאתם חוזרים הביתה מהעבודה, חיישן עשוי לזהות שהגעתם הביתה ולהדליק אורות מסוימים, להשבית אמצעי אבטחה שונים וכן לחמם או לקרר את הסלון. כשאתם הולכים לישון, זה עשוי להפעיל חיישני אבטחה, למשוך את כל הווילונות ולכבות אורות ומכשירים.

למה שיהיה לי בית חכם?

כעת, לאחר שהסברנו מהו בית חכם, מדוע כדאי לכם לבחור בבית חכם?

  1. חיסכון באנרגיה (וכסף)

עבור רבים, הכוח המניע מאחורי בחירת בית חכם הוא הפוטנציאל לחסוך באנרגיה וכסף באמצעות מערכות חימום ומיזוג אוויר אוטומטיות. כך למשל,תרמוסטטים חכמים מבצעים אוטומציה מהירה ומדויקת של חימום וקירור של הבית. מוצרים אחרים כגון אורות יכולים להשתמש בפחות אנרגיה על ידי כיבוי כאשר הם אינם בשימוש.

  1. הפיכת החיים לפשוטים יותר

נוחות היא המפתח. כולנו מנסים שיהיה כמה שיותר מזה, כך שברור שזו אחת הסיבות העיקריות לבית חכם. אתם יכולים להתחיל עם דברים פשוטים כמו אורות חכמים. אלה יכולים להפעיל / לכבות באמצעות פקודות קוליות, כללי מיקום, זיהוי חיישנים או אפילו לוחות זמנים פשוטים.

  1. ביטחון ובטיחות

בזמן שאתם יכול לקנות מערכות אזעקה כדי להגן על הבית שלכם, בתים חכמים יכולים להציע אבטחה נוספת. מצלמות ואפילו פעמוני דלת יכולים לעזור להפוך את הבית שלכם לבטוח יותר.

  1. בידור

מהו בית חכם אם לא גם מקום בילוי ומנוחה? טכנולוגיה זו יכולה גם להציע בידור ומידע בדרכים חדשות ומרתקות. רמקולים מחוברים, בשילוב עם עוזרים דיגיטליים מבוססי AI, יכולים לנגן מוסיקה ואף להציע תוצאות חדשות וספורט.