ישראלים רבים מודעים כיום ליתרונות הרבים של כיריים חשמליות, והחליטו לעבור מכיריים גז לכיריים אינדוקציה או כיריים חשמליות. מרבית סוגי הכיריים החשמליות והאינדוקציה דורשים התקנת שקע לכיריים חשמליות אשר יתאים לכיריים. ישנם שלושה דברים שצריך לבדוק לפני שאתם מתקינים או רוכשים את הכיריים.

האם מדובר בתשתית תלת פאזית או חד פאזית?

מה גודל החיבור הראשי שלכם בלוח?

האם אתם זקוקים לשקע מיוחד לכיריים החשמליות?

אם התשתית הקיימת בביתכם היא חד פאזית בלבד, תוכלו להבחין כי המפסק הראשי בלוח הוא יחיד. לעומת זאת, אם התשתית שלכם הינה תלת פאזית תבחינו שהתקע הראשי בלוח החשמל רחב יותר ומכיל שלושה פקקים.

התקנת נקודת חשמל לכיריים

התקנת נקודת חשמל לכיריים– גודל החיבור הדרוש

לפני התקנת שקע חשמל לכיריים חשמליות, יש לדעת את מידות החיבור ואת הנתיך הנדרש אותו יש להתקין לנקודת החשמל בכיריים. מה זה אומר? זה בניגוד לחוק שנחיל בלוח יהיה שווה או יעלה על ערכו של הפקק הראשי.

המשמעות היא שלא ניתן לחבר כיריים או כל מכשיר חשמלי אחר המשתמש ב-25 אמפר ללוח חשמל בשווי של 25 אמפר. אם יש לכם תשתית תלת פאזית אבל השקע הינו חד פאזי, יש צורך להתקין נקודת חשמל תלת פאזית לכיריים ( זה נקרא התקנת שקע תלת פאזי לכיריים חשמליות).

החלפה זו יכולה להתבצע רק על ידי חשמלאי מוסמך בתוך הצנרת הקיימת, מחד פאזי ועד תלת פאזי. ניתן להשתמש בשתי שיטות לשם כך: : הראשונה כוללת משיכת קו החשמל כולו החוצה והשחלה של 2 גידים למעגל שכבר קיים. שיטה שנייה כולל תשחלת כבל בעל 5 גדילים.

במידה ואין לכם בכלל תלת פאזי בדירה, תצטרכו להזמין חשמלאי מוסמך להתקנת חשמל תלת פאזי, כולל אישור הגדלת אמפר בחברת חשמל.

מה ההבדל בין אינדוקציה לכיריים חשמליות?

כיריים אינדוקציה וכן כיריים חשמליות יכולות להיות מופעלות באמצעות חשמל. זאת בניגוד לכיריים הגז שכולנו מכירים. כיריים חשמליות משתמשות בסליל כאובייקט החימום שלו. כדי ליצור חום, זרם חשמלי זורם דרך הסליל. כיריים אינדוקציה לא מייצרות את החום בכוחות עצמן, אלא באמצעות שדה מגנטי מהיר אשר מוביל לזרם חשמלי בכלי הבישול היוצר חום וכך המזון מתחמם.

כיריים אינדוקציה בטוחות ויעילות יותר מבחינת צריכת החשמל. גם כיריים אינדוקציה וגם כיריים חשמליות מציעות יתרונות רבים נוספים.

  1. חימום אחיד ומלא.
  2. עמידות.
  3. קל לתחזוקה.
  4. קל לשימוש

כמה עולה התקנת שקע לכיריים חשמליות?

סוג עבודה זה ישתנה במחיר בהתאם למורכבות העבודה ולכיריים שתבחרו.

אם ניתן להשתמש בכיריים עם חשמל חד פאזי, ניתן לחבר אותו לשקע רגיל. שקע זה חייב להיות  שקע כוח בעל חוטים בעובי 2.5 מ"מ לעומת שקע סטנדרטי אשר מורכב לחוטים בעובי 1.5 מ"מ.

אם אין לכם שקע כוח או לחילופין נעשה שימוש בשקע תלת פאזי, יש להשחיל מחדש חוטים מהארון לכיוון השקע עצמו.

כמו כן, חשוב להתייחס למרחק בין ארון החשמל לנקודת החשמל. זה גם ישפיע על המחיר.

שימו לב שצריך מקום נוסף בלוח החשמל לעוד מפסק גדול תלת פאזי אשר יהיה מחובר רק לכיריים. במידה ואין מקום שכזה , תצטרכו  להוסיף לוח משני קטן וזה משהו אשר מגדיל את העלויות.

חשוב להזמין חשמלאי מוסמך להתקנת הכיריים שלכם

לשם התקנת נקודת חשמל לכיריים תצטרכו להיעזר אך ורק בשירותיו של חשמלאי מוסמך ומקצועי שכן הדבר מצריך מקצועיות, ידע והבנה בכל תחום החשמל.

פנו אלינו למידע נוסף והצעת מחיר להתקנת כיריים חשמליות או אינדוקציה. נוכל לסייע גם במשימות נוספות שרק חשמלאים מוסמכים יכולים לבצע כמו הגדלת חיבורי החשמל, תיקון דוד שמש או התקנת טיימר שבת לדוד.